Claycraft by Deco
Claycraft by Deco
Latvijā
Latvijā
+371 29233900 (LMT)
+371 29233900 (LMT)
Latvija, Rīga, Miera iela 15
Latvija, Rīga, Miera iela 15
Cenu pieprasījums on-line
Cenu pieprasījums on-line
 

MŪSU SKOLOTĀJI

    Deco Clay Craft  Academy 1981.gadā Japānā ir dibinājusi apbrīnojama sieviete Kazuko Mijaija (Kazuko Miyai).

Sadarbībā ar ķīmiķiem Kazuko izdevās izstrādāt mālu sastāvu atbilstoši viņas iecerēm. Polimērmāla formula tika izgudrota un patentēta. No šī materiāla Kazuko izdomāja veidošanas metodes, izmantojot kuras mēs tagad varam radīt savus šedevrus. Viņa izgudroja ne tikai veidošanas tehniku, bet ir arī 20 grāmatu autore. Kazuko ar prieku dalās ar savu mākslu, organizējot izstādes un meistarklases ne tikai Japānā, bet arī visā pasaulē, iegūstot domubiedrus.

 

 

 

       Galvenā Kazuko mācekle un sekotāja ir viņas meita Jukiko Mijaija (Yukiko       Miyai),      kura     nodarbojās         ar     veidošanas mākslu kopš bērnības. 2000.gadā viņa atvēra savu skolu Honolulā, ASV un kļuva par Clay Craft Academy Honolulas filiāles Prezidenti. Jukiko izstrādāja jaunu kursu „tropiskie ziedi” un izlaida 2 grāmatas, kas veltītas veidošanas mākslai. Viņa turpina izplatīt Deco mākslu visā pasaulē. Šobrīd pasaulē strādā ap 3000 sertificētu Deco meistaru-instruktoru.

 

 

 

  Tā, 2008.gadā, turpinot izplatīt Kazulo un Jukiko idejas, Olga Petrova kļuva par krievijas pirmo meistari-      instruktoru,   atvēra skolu un tādejādi ieveda šo veidošanas mākslu arī Krievijā. Olga ir mūsu līdere un skolotāja,   viņa velta daudz uzmanības saviem mācekļiem un palīdz ar ieteikumiem citiem meistariem. Viņa piedalās starptautiskajās izstādēs, organizē savus pasākumus, raksta publikācijas un ir pastāvīga teleraidījumu dalībniece.

 

 

 

   2010.gadā par Olgas Petrovas skolas absolventi kļuva mana skolotāja  - sertificēta meistare-instruktore Jūlija Kornukova. Pēc profesijas viņa ir skolotāja. Jūlija Kornukova atvēra savu veidošanas mākslas skolu un sāka dalīties ar savām iemaņām un zināšanām ar sievietēm no Sanktpēterburgas un citiem Krievija reģioniem. Kopā ar Olgu Petrovu viņa piedalījās izstādē Japānā, kas tika veltīta Deco Akadēmijas 30 gadu jubilejai. Olgas un Jūlijas izstādē demonstrētie darbi ir iekļauti Akadēmijas katalogā. Jūlija ātri kļuva par ļoti labu un pieredzējušu instruktoru. Viņa ir sagatavojusi daudz meistaru arī no citām valstīm, kuri pārņēma no viņas šo skaisto mākslu un tagad dalās ar to ar apkārtējiem savās mājās. Jūlija, pateicos tev par ļoti profesionālu apmācību, kura deva arī man iespēju kļūt par Akadēmijas Deco meistari-instruktori un atvest šo mākslu uz Latviju.

 

 

 

   Marina Koroljova – pirmās skolas-studijas Baltijā dibinātāja. 2012.gada martā es pabeidzu apmācības Jūlijas Kornukovas skolā Sanktpēterburgā, veiksmīgi nokārtoju Akadēmijas Deco eksāmenu un saņēmu meistares-instruktores sertifikātu, kuru parakstīja Akadēmijas Deco Prezidente Japānā Kazuko Mijaija un Akadēmijas ASV Havaju filiāles Prezidente Jukiko Mijaija.

Esmu mēģinājusi sevi dažādos mākslas virzienos: zīmēšanā uz stikla, dekupāžā, mozaīkā, zīda apgleznošanā un daudzos citos lietišķās mākslas veidos. Kad es pabeidzu dizaina nodaļu biznesa skolā, mani interesēja viss, ko var izmantot dekorēšanā. Un tad vienā no „krīzes” vakariem. izklaidējot sevi Internetā, es nejauši ieraudzīju Olgas Petrovas video, kurā viņa demonstrēja meistarklasi, veidojot rozi no polimērmāla Clay craft by DECO. Es stāstu to tāpēc, ka ticu, ka nekas nenotiek tāpat vienkārši. Ja aizveras vienas durvis, tad atveras citas, ir tikai jāpieklauvē. Tajā brīdī mana dzīve izmainījās. Es atradu Olgas Petrovas mājas lapu un pazvanīju viņai uz Maskavu. Man visu laipni paskaidroja un ieteica braukt uz Sanktpēterburgu, jo tā ir tuvāk Rīgai.

No sākuma es gribēju tikai pamēģināt šo jauko materiālu un vienkārši iemācīties veidot šo skaistumu. Protams, mani pārņēma šaubas, vai es varēšu iemācīties, jo Internetā es redzēju darbus, kuri man toreiz likās par šedevriem, bet, kad es nokļuvu Jūlijas Kornukovas skolā, visas šaubas izkliedējās. Jūlija ir pieredzējuši meistare-instruktore un arī brīnišķīgs, draudzīgs cilvēks, kas prot iedvesmot, iemācīt ticēt saviem spēkiem un soli pa solim iemācīt šo veidošanas mākslu. Vienmēr atceros viņas vārdus, ka iemācīties veidot var jebkurš. Un tagad es arī vienmēr saku saviem studentiem: “Patiešām, iemācīties šo veidošanas mākslu var jebkurš!”